İade Koşulları

Sitemizden almış olduğunuz ürün veya ürünleri teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde nikahsekerimiz.com'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade etme hakkınız saklı tutulur.
* İADE ETMEK İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNLERİNİZE MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN DETAYLI BİR NOT EKİ VE-VEYA RESİM EKLEYİNİZ FATURANIZIEKLEMEYİ UNUTMAYINIZ.
** İade etmek istediğiniz ürün veya ürünlerin faturası kurumsal ise, geri iade etme işlemi sırasında kurumun tarafından düzenlemiş olan iade faturası ile birlikte ürün geri gönderimi yapmanızistenmektedir .
İade faturası, kargo ücreti dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir.
Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
 

 
 
Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
- İadeler mutlak ürün orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, bozulmuş yada eksilmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak şekilde olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da ARAS kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
 

 
 
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler;
- Adınıza tanzim edilerek basılmış davetiyeler,
- Siparişiniz üzerine adınıza hazırlanmış nikah şekerleri iadesi
-siparişiniz üzerine özel tasarım şeklinde üretilmiş tüm konsept ürünlerin iadesi mümkün değildir
 Ayrıca, Kullanıcı’ nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.
Diğer ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
 
 

 
 İade İşlemleri;
- Gelen ürün öncelikle ÜRETİM Bölümü tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.
Bu işlemin süresi 7 tam iş günü içinde sonuçlandırılır.
- İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize ürün bedeli e-dekont olarak gönderilmektedir.
Ve otomatik olarak iade bedelini siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini dolduracağınız banka hesabınıza yansıtacaktır.
 
 

 

Para İadesi
- Gelen ürün öncelikle ÜRETİM Bölümü tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.Ve ürüne bedeli karşılığı geri ödenir.
Bu işlem  7 tam iş günü sonunda para iadesi  veya banka kartınıza tutar iadesi şeklinde yapılır.
Ve otomatik olarak iade bedelini siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini dolduracağınız banka hesabınıza yansıtacaktır.
-Yurtdışından yapılan ödemelerde hesaplara yansıma süresi firmamızın dışındaki kurum ve kuruluşların insiyatifinde olduğunda hesaplarınıza yansıması daha uzun sürebilir.
 
-KREDİ KARTINIZLA YAPMIŞ OLDUĞUNUZ ÖDEMELERİNİZDE İADE ÖDEMESİ HESAP KESİM TARİHİNİZDE BANKANIZIN İŞLEYİŞİNDEN DOLAYI SONRAKİ HESAP KESİM TARİHİNİZDE HESAPLARINIZA YANSITILIYOR OLABİLİR.BU DURUMUN FİRMAMIZA İLE ALAKASI OLMAYIP HER BANKANIN KENDİ İŞLEYİŞİNDEN KAYNAKLANAN BİR DURUMDUR.
NİKAHSEKERİMİZ.COM KARTA ÜRÜN BEDELİ İADE İŞLEMİNİ 7 TAM İŞ GÜNÜ SONUNDA YAPMAKTA OLUP HESAPLARI GEÇİŞ TARİHLERİ BANKALARA GÖRE VİRMAN VE MUHASEBELEŞTİRME İŞLEMLERİNDEN DOLAYI FARKLI SÜRELERDE YANSITILMAKTADIR.BU KONULARLA İLGİLİ BANKANIZIN MÜŞTERİ HİZMETLERİ İLE GÖRÜŞÜNÜZ.
 
-YURTDIŞI PARA İADELERİNDE HAVALE İŞLEMLERİNİZDE TARAFIMIZA HAVALE YAPTIĞINIZ HESAP NUMARALARINA GERİ İADE EDİLİR. ÖDEMESİNİ WESTERN UNİON İLE YAPAN MÜŞTERİLERİMİZİN HAVALELERİNİN YAPILABİLMESİ İÇİN BİZE BİLGİLERİNİ ULAŞTIRMASI GEREKMEKTEDİR.
 
-YURTDIŞI PARA İADESİNDE MÜŞTERİDEN KAYNAKLI KARGO ULAŞTIRILAMAMASI HALİNDE;
  •  -MÜŞTERİ YANLIŞ ADRES BİLDİRMİŞSE
  •  -MÜŞTERİ YANLIŞ İSİM VE SOY İSİM BİLDİRMİŞSE,
  •  -KARGO TESLİM EDİLECEĞİ GÜN KARGO GÖREVLİSİ KENDİSİNİ EVDE BULAMADIYSA,
  •  -PAKETİNİ ALMAYA GİTMEDİYSE,
  •  -YANLIŞ ANLAŞILMA SONUCU KARGO GÖREVLİSİ YANILTILIP PAKET KABUL EDİLMEDİYSE;
  • -KİŞİNİN YANLIŞ BİLDİRİMİ SONUCU GÜMRÜKTE YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI PAKET KABUL  EDİLMEDİYSE;
ALINAN KARGO ÜCRETİ GERİYE İADE EDİLMEZ.

(kargo ücreti; paketiniz yurtdışından geri geldiğinde YENİDEN GERİ GÖNDERİM İŞLEMİ YAPILDIĞINDA PTT TEŞKİLATI TARAFINDAN 2,Cİ DEFA KARGO ÜCRETİ OLARAK FİRMAMIZDAN TAHSİL EDİLMEKTEDİR. . BU NEDENDEN DOLAYI ÖDEMİŞ OLDUĞUNUZ KARGO ÜCRETİ GERİ İADE EDİLMEZ VE MÜŞTERİDEN KAYNAKLI 2.Cİ BİR GÖNDERİME SEBEBİYET VERİLDİĞİ İÇİN PTT GÖREVLİSİNE KARGO ÜCRETİ OLARAK GERİ  İADE EDİLİR).

ÖRNEK.
200 TL ÜRÜN BEDELİ + 100 TL KARGO BEDELİ=TOPLAMDA 300 TL ÜRÜN BEDELİ GÖNDERDİĞİNİZDE,
PAKETİNİZ SİZDEN KAYNAKLI OLARAK GERİ DÖNDÜĞÜNDE  PARA İADESİ 100 TL OLARAK YAPILIR.
GÖNDERMİŞ OLDUĞUNUZ 200 TL ÜRÜN BEDELİ İÇİNDEN 2.Cİ KEZ PTT KARGO ÜCRETİ VERİLECEĞİNDEN 100 TL KESİNTİ UYGULANIR.